Jdi na obsah Jdi na menu
 


O městě Třinec

3. 8. 2008

Třinec

Okolí Třince - vrch JavorovýPrvní známka o této tehdy bezvýznamné vesnici pochází z 15. století. Bohatý tok řeky Olše, naleziště vápence a železných rud, bohatství lesů a poměrně vysoká zalidněnost okolního kraje vedla k tomu, že v roce 1839 byla uvedena do provozu první dřevouhelná vysoká pec a kolem roku 1870 nastal průmyslový rozmach oblasti (velký vliv měla výstavba Košicko-bohumínské železniční dráhy v roce 1871). Na město byl Třinec povýšen v roce 1931 (tehdy měl 14 tisíc obyvatel). Demograficky je celá oblast charakteristická národnostně smíšeným obyvatelstvem, především českým, polským a slovenským. V současné době má Třinec kolem 45 tisíc obyvatel. Mezi obyvateli převládají občané s vyznáním evangelickým (35%) a římskokatolickým (34%).

Moravskoslezské BeskydyMěsto je ve velmi malebné dolině obklopeno Moravskoslezskými Beskydami,dominantou Moravskoslezských Beskyd na Třinecku je vrch Javorový, který sahá do výše 1032 metrů nad mořem.

Sportovní areál v Třinci - atletický stadionV Třinci můžete najít řadu sportovišť, jež jsou seskupeny ve velkém sportovním areálu (nalézt zde můžete zimní stadion, atletický a fotbalový stadion, koupaliště, krytý bazén se saunou, tenisové kurty, minigolf a golfový trenažér, sportovní halu s tenisovými, volejbalovými a basketbalovými dvorci, fitcentrum a další).

Třinecké železárny